Data dodania: 2001-06-08

MALARSTWO I GRAFIKA KOMPUTEROWA KRZYSZTOFA KRAWCA

W dniu 8 czerwca 2001 r. miało miejsce uroczyste otwarcie pierwszej w Mielcu galerii sztuki w specjalnie do tego celu przygotowanych pomieszczeniach w stylowym dziedzińcu starej XIX-wiecznej oficyny kamienicy Dębickich przy. ul. Mickiewicza 7.
Uroczystość uświetnił wernisaż wystawy malarstwa i grafiki komputerowej Krzysztofa Krawca, młodego mielczanina, świetnie zapowiadającego się absolwenta Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, który poza tradycyjnym malarstwem i grafiką, także po raz pierwszy wystawił serię wielkoformatowych grafik komputerowych, które na świecie stają się jedną z form wysublimowanej twórczości artystycznej.
W otwarciu uczestniczyli m.in. Zdzisław Nowakowski - przewodniczący Rady Miejskiej Mielca, Marek Skalski - z-ca dyrektora Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu, Anna Maciejak - dyrektorka I LO w Mielcu i przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Miejskiej, Jadwiga Trzpis - wizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, państwo Dębiccy, Krystyna i Włodzimierz Gąsiewscy - właściciele galerii, Krzysztof Krawiec z małżonką, artyści, lokalne media oraz wielu innych gości, którzy wypełnili nie tylko stylowe wnętrza galerii ale też i zabytkowe, pieczołowicie odrestaurowane podwórko mieleckiej starówki.
Właściciele dziękują wszystkim za uświetnienie uroczystości otwarcia i zapraszają do zwiedzania i zakupów od pon. do pt. w godz. 12-17.30 oraz w soboty w godz. 10-13. 
Fot. Damian Gąsiewski


Wystawy 2


LOGOWANIEZarejestruj się

NASZ SKLEP INTERNETOWY

PANORAMA MIELCA Małgorzata Kruk 2005, olej płótno 70x50 cm

236.50 zł

KSIĘGA JUBILEUSZOWA 100 ROCZNICY GIMNAZJUM I LICEUM w Mielcu

43.50 zł

Malarstwo francuskie bardzo stary obraz obraz olej

1882 zł

ZAPRASZAMY NA NASZE AUKCJE

OGŁOSZENIA I REKLAMY

Dodaj Ogłoszenie

Jeśli chcesz zamieścić artykuł, zaproszenie, informację,
relację audio, foto, wideo


Wypełbij poniszy formularz aby przesłać informacje do naszej redakcji

(maksymalnie 5 mb)

Akceptuje regulamin