Data dodania: 2001-09-14

MIELECJANA 2001 - MIELEC I ZIEMIA MIELECKA W SZTUCE

W dniu 14 września br. w art. studio-galeria w Mielcu, przy ul. Mickiewicza 7, odbył się wernisaż wystawy ,,Mielecjana - Mielec i Ziemia Mielecka w sztuce’’, na wstępie którego chwilą ciszy uczczono pamięć ofiar bestialskiego ataku terrorystycznego na Nowy Jork i Waszyngton. Także dla zachowania powagi i solidarności z narodem amerykańskim zrezygnowano z planowanej aukcji obrazów, a symboliczną lampkę szampana zastąpiła Coca-Cola - symbol wolnej Ameryki.

Przybyłych gości powitała Krystyna Gargas-Gąsiewska i Włodzimierz Gąsiewski - właściciele galerii, a następnie głos zabrał Władysław Ortyl - członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, który przyjął honorowy patronat nad wystawą. Władysław Ortyl pogratulował pomysłu zorganizowania wystawy i mecenatu nad sztuką, zaś artystom życzył wielu dalszych osiągnięć w ich pracy twórczej. Także Zdzisław Nowakowski - przewodniczący Rady Miejskiej Mielca złożył gratulacje i życzenia dla inicjatorów ekspozycji oraz prezentujących swe dzieła plastyków. 

W wernisażu wzięło udział kilkadziesiąt osób z mieleckich kręgów  kultury, samorządu i edukacji. Przybyło też wielu sympatyków sztuki oraz miłośników mieleckiej starówki. Wielu z nich złożyło okolicznościowe wpisy do Księgi Pamiątkowej. Spotkanie było też okazją do wymiany poglądów na temat zaprezentowanych dzieł dziewiętnastu twórców związanych z Ziemią  Mielecką oraz nieżyjącego już prof. Władysława Żurawskiego - najwybitniejszego przedstawiciela mieleckich plastyków.

 

Szanowni Państwo, 
Drodzy autorzy prac, 
organizatorzy i miłośnicy sztuki!

 

W imieniu Zarządu Województwa Podkarpackiego chciałbym bardzo serdecznie pogratulować zorganizowania tej wspaniałej wystawy pt.: „Mielecjana „2001 - Mielec i Ziemia Mielecka w sztuce”. Jest to doskonała popularyzacja twórczości naszego regionu. 
Do państwa Gąsiewskich chciałbym skierować szczególne podziękowania i gratulacje wynikające z faktu, iż wystawa ta jest przykładem ich prywatnego mecenatu, który jest wspierany przez samorząd województwa. 
Potrzeba zorganizowania takiej wystawy promuje dążenie do rozwoju potencjału intelektualnego społeczeństwa. 
Twórcy związani z Mielcem i Ziemią Mielecką w każdej ze swych prac przedstawionych tutaj pozostawili cząstkę siebie. Poszukując formy starali się wyrazić swe uczucia. Utożsamiają się w ten sposób z regionem, gdyż elementy szczególnie ważne dla jednostki kształtują całe społeczeństwo. 
Wszystkie przedstawione na tej wystawie prace w sposób szczególny promują miejsce z którym związani są ich autorzy. Poprzez różnorodność form chcieli oni przybliżyć i zwrócić uwagę na ich małą ojczyznę, którą jest Ziemia Mielecka. Wystawa ta przedstawiająca walory kulturowe w korzystny sposób wpłynie na rozwój społeczny. Będzie to znaczące nie tylko dla Mielca ale też dla całego regionu podkarpackiego. 
Na zakończenie chciałbym jeszcze raz podziękować i pogratulować organizatorom wspaniałego pomysłu. Wszystkim sponsorom dziękuję za wsparcie, organizatorom życzę wielu sukcesów w dalszej działalności, twórcom dzieł wspaniałych pomysłów, a wszystkim Państwu wielu niezapomnianych wrażeń. Mam nadzieję, że w przyszłości będzie można kontynuować tego typu przedsięwzięcia. Tego naprawdę serdecznie życzę!

 


Wystawy


LOGOWANIEZarejestruj się

NASZ SKLEP INTERNETOWY

PANORAMA MIELCA Małgorzata Kruk 2005, olej płótno 70x50 cm

236.50 zł

KSIĘGA JUBILEUSZOWA 100 ROCZNICY GIMNAZJUM I LICEUM w Mielcu

43.50 zł

Malarstwo francuskie bardzo stary obraz obraz olej

1882 zł

ZAPRASZAMY NA NASZE AUKCJE

OGŁOSZENIA I REKLAMY

Dodaj Ogłoszenie

Jeśli chcesz zamieścić artykuł, zaproszenie, informację,
relację audio, foto, wideo


Wypełbij poniszy formularz aby przesłać informacje do naszej redakcji

(maksymalnie 5 mb)

Akceptuje regulamin